Opublikowano

Zagraniczne przesyłki kurierskie – jak to działa

Przesyłki kurierskie to najwygodniejszy i najpewniejszy jak dotąd sposób dostarczenia towarów od nadawcy do odbiorcy. Nic więc dziwnego, ze tak wielu Polaków wybiera właśnie taki sposób dostawy. Warto jednak wiedzieć, ze poza paczkami wysyłanymi na terenie kraju, dużym zainteresowaniem cieszą się również zagraniczne przesyłki kurierskie.

Do jakich krajów można wysłać przesyłkę kurierską.

Tak naprawdę przesyłki kurierskie można wysłać do niemal wszystkich krajów świata. Warto jednak sprawdzić zakres usług oferowany przez konkretne firmy, ponieważ może on być różny. Najprostszym sposobem będzie sprawdzenie tego za pośrednictwem strony internetowej firmy, lub kontaktując się z firmą telefonicznie lub mailowo. To najlepszy sposób by uniknąć późniejszych problemów.

Nie wszystko można wysłać za granice

Planując wysłanie paczki za granicę warto wiedzieć, ze nie wszystkie towary można wysłać. Przepisy prawa międzynarodowego dość szczegółowo określają jakich przedmiotów wysłać nie można. Chodzi głównie o towary, które mogą zagrażać bezpieczeństwu innych osób lub towarów. Decydując się na wysłanie paczki kurierem np. DPD bierzemy na siebie odpowiedzialność za to, ze towary w niej zawarte spełniają przepisy. Jeśli w trakcie kontroli okaże się, ze nie wówczas narażamy się na zniszczenie paczki podczas odprawy celnej.

Zakazane towary w przesyłkach międzynarodowych to np. różnego rodzaju niebezpieczne substancje jak środki psychoaktywne, alkohol czy narkotyki. Zakazany jest również przewóz materiałów pirotechnicznych, broni czy substancji łatwopalnych. Ze względów sanitarnych nie można przewozić żywności, szczątków ludzkich, skór, a także żywych zwierząt lub owadów. Przepisy zabraniają również przesyłania części samochodowych. Zanim zdecydujesz się wysłać przesyłkę kurierską do któregoś z krajów sprawdź jakie obowiązują tam przepisy i jakie towary objęte są zakazem na terenie tego kraju. Jeśli masz wątpliwości – skontaktuj się z przewoźnikiem. Firma kurierska udzieli ci niezbędnych informacji.