Opublikowano

Przesyłki kurierskie czy paczkomat – wybierz rozwiązanie dla siebie

Zamawiając online prawdopodobnie zastanawiasz się jaką opcję dostawy wybrać. Zwracasz uwagę na to co będzie tańsze, bardziej komfortowe, a w obecnej sytuacji również bardziej bezpieczne. Warto poznać zalety obu rozwiązań i wybrać to najlepsze dla siebie.

Przesyłki kurierskie wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem odbiorców. Firmy kurierskie mają grono swoich stałych zwolenników, którzy chętnie korzystają z ich usług od lat nie patrząc na pojawiające się na rynku nowości. Na pewno jest to opcja mega wygodna. Przesyłki kurierskie dostarczane są prosto do twojego domu bądź w inne wskazane przez odbiorcę miejsce, jak np. biuro itp. nie musisz wiec nawet wychodzi z domu, wystarczy, ze będziesz czekał na kuriera, choć i to nie jest konieczne, ponieważ kurier może zostawić paczkę u sąsiadów lub gdziekolwiek zechcesz. Opcja jest nie tylko wygodna ale również przystępna cenowo. Małe przesyłki kurierskie to koszt około 14 zł. nadanie przesyłki jest banalnie proste i również możesz to zrobić nie ruszając się z domu.

Ciekawą alternatywą dla przesyłek kurierskich są paczkomaty. Pojawiły się dość niedawno, ale szybko zyskały spore grono zwolenników. Głównie dlatego ze sa nieco tańsze niż przesyłka kurierska, wymagają jednak nieco więcej zaangażowania. O ile przesyłki kurierskie są nam dostarczone pod drzwi, o tyle do paczkomatów musimy się sami pofatygować. Jeśli paczkomat mamy blisko nie ma problemu, można to robic przy okazji pójścia na zakupy czy do pracy. Jednak w małych miejscowościach ilość paczkomatów jest niewielka, i dla niektórych może być problematyczne to, ze trzeba do nich dojechać.

Przesyłki kurierskie wypadają w tej rywalizacji jednak na plus. Mimo, ze cenowo jest trochę gorzej niż w przypadku paczkomatów to jest dużo wygodniej. Fakt, ze nie musisz wychodzić z domu i szukać paczkomatu w pobliżu działa na plus. Dodatkowo osoby starsze mogą czuć opór przy korzystaniu z paczkomatów, a przesyłki kurierskie nie wymagają żadnej wiedzy, aplikacji czy korzystania z telefonu.

Na rynku funkcjonuje wiele firm kurierskich. Żeby wybrać najlepszą opcje są tworzone usługi takie jak kuriernet, które zbierają dla wszystkie firmy i pomagają nadać bezpieczne przesyłki. Z ofertą nadawania paczek możecie zapoznać się pod adresem: https://www.kuriernet.pl/