Opublikowano

Bezpieczne przesyłki kurierskie

W obecnej sytuacji wiele osób zastanawia się w jaki sposób bezpiecznie robić zakupy. Czy lepszą opcją jest wizyta w sklepie, w maseczce i rękawiczkach, czy może zakupy online dostarczone przez kuriera. Jak wynika ze statystyk zdecydowana większość Polaków wybiera drugie rozwiązanie. Skoro tak warto zadać sobie pytanie – czy przesyłki kurierskie są bezpieczne? Czy odbierając przesyłkę od kuriera można się zarazić koronawirusem?

Po pierwsze trzeba wiedzieć, ze firmy kurierskie robią wszystko by zapewnić maksimum bezpieczeństwa zarówno swoim klientom jak i pracownikom. Na wszystkich etapach realizacji zamówień wprowadzono dodatkowe zabezpieczenia. Kurierzy wyposażeni są w maseczki, termometry bezdotykowe i rękawiczki. Mają również dostęp do środków dezynfekujących. Kontakt między kurierem a odbiorcą został zredukowany do niezbędnego minimum. W wielu przypadkach przekazanie paczki odbywa się właściwie bezkontaktowo. Kurier może zostawić przesyłkę we wskazanym miejscu, np. przed domem lub na portierni w budynku.

Wiele osób zamawiając przesyłki kurierskie zastanawia się czy wirus utrzymuje się na opakowaniu. Według specjalistów panuje przekonanie, ze patogeny koronawirusa rzeczywiście mogą utrzymywać się na tekturze do około 24 h. jednak zarażenie w ten sposób jest bardzo mało prawdopodobne. Po odpakowaniu przesyłki kurierskiej wystarczy dokładnie umyć ręce. Jeśli ktoś poczuje się lepiej – może je dodatkowo zdezynfekować. Niektórzy celowo odkładają przesyłkę w bezpieczne miejsce na około 1-2 dni, i dopiero po tym czasie decydują się na jej rozpakowanie. Oczywiście każdy ma prawo stosować takie procedury jakie dają mu poczucie bezpieczeństwa. Warto jednak zachować zdrowy rozsądek i słuchać naukowców oraz lekarzy.

Na pewno przesyłki kurierskie są bezpieczniejszą opcją niż wizyta w sklepie, gdzie stykając się z wieloma ludźmi jesteśmy narażeni na bezpośredni kontakt z potencjalnym zakażonym.

Dlatego możesz śmiało korzystać z zakupów drogą online, wybierając opcję dostawy kurierem lub do paczkomatu.